QCL

Depilacja laserowa - efektywna metoda trwałego usuwania owłosienia

Gdyby wymienić podstawowe działania, jakie podejmuje się w ramach pielęgnacji urody, zdecydowanie wśród nich znalazłyby się te związane z usuwaniem zbędnego owłosienia. Dlatego w klinice medycyny estetycznej QCL zabiegi depilacyjne cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród Pań, jak i Panów. Bo chociaż współcześnie istnieją różne sposoby na pozbycie się niechcianych włosków, coraz więcej osób wybiera nowoczesne rozwiązania, stosowane przez wykwalifikowanych profesjonalistów, które pozwalają uzyskać lepsze i trwalsze efekty oraz w bardziej komfortowych warunkach.

kobieca depilacja laserowa nóg

Depilacja laserowa - na czym polega jej przewaga nad innymi metodami?

Wciąż można spotkać się z szerokim wykorzystaniem prostszych metod usuwania zbędnego owłosienia - przy użyciu maszynek do golenia bądź elektrycznych depilatorów lub też preparatów kosmetycznych, takich jak krem depilacyjny, wosk, pasta cukrowa czy nawet własnoręcznie przygotowane środki. I choć rozwiązania te da się zastosować również w warunkach domowych, to jednak mają swoje minusy. Przede wszystkim, dotyczą one depilacji czasowej - a więc nie przynoszącej trwalszych i długotrwałych rezultatów - przez co trzeba je częściej ponawiać i zwracać większą uwagę na stan aktualnego owłosienia. Ponadto, wspomniane metody niejednokrotnie mogą okazać się niedokładne, zwłaszcza, jeśli nie mamy wprawy w tego typu działaniach. Niekorzystny wpływ na precyzję spowodowany jest też tym, że często sposoby te są bolesne i wiążą się z dużym dyskomfortem. Tymczasem w przypadku kremów depilacyjnych nierzadko w parze ze skutecznością idzie silny chemicznie skład, zdolny wywołać reakcje alergiczne oraz inne, niepożądane skutki uboczne.

kobieca depilacja laserowa okolic bikini

Nic zatem dziwnego, że stale rośnie liczba osób zgłaszających się do QCL i zainteresowanych nowoczesnymi metodami usuwania zbędnego owłosienia. Mowa o depilacji laserowej (fotoepilacji), która praktycznie pod każdym względem oferuje więcej zalet, niż opisane wcześniej metody. Profesjonalne zabiegi, wykonywane w naszej klinice - przeprowadzane przez wykfalifikowanych ekspertów, z wykorzystaniem wysokiej jakości technologii laserowej - pozwalają uzyskać nieporównywalnie lepsze efekty, z zachowaniem wyraźnie większego komfortu u osoby poddającej się tym działaniom. Przebieg depilacji laserowej jest bowiem zdecydowanie mniej bolesny, a ponadto bezpieczny dla organizmu. I co ważne - osiągnięte rezultaty są znacznie trwalsze lub wręcz stałe.

meska-depilacja-laserowa-klatki-piersiowej-w-klinice-medycyny-estetycznej.jpg

Depilacja laserowa w QCL - różne techniki zabiegowe

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia, jakie są do dyspozycji w klinikach urody. Ale co więcej, możliwości w tym zakresie są stale rozwijane. W rezultacie profesjonalne gabinety medycyny estetycznej oferują dziś różne tego typu zabiegi, pozwalające na skuteczne i trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Tak też jest w przypadku QCL. W naszej klinice możesz wybrać depilację laserową IPL+RF (E-Light) albo depilację laserową SHR.

młoda kobieta podczas zabiegu fotoepilacji pach

Oba sposoby mają wiele wspólnego. Opierają się na technologii laserowej, charakteryzują się podobnym przebiegiem, zaleceniami dotyczącymi przygotowań do wizyty w gabinecie czy też działań pozabiegowych. Obie metody wykazują znakomitą skuteczność i mogą być stosowane na różnych partiach ciała - m.in. w okolicach twarzy, szyi, karku, ramion, pach, klatki piersiowej, brzucha, obszaru bikini, pleców, ud lub łydek. W przypadku każdej z nich istnieją też ważne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, z którymi należy się zapoznać przed przystąpieniem do depilacji laserowej. Z drugiej strony sposoby te różnią się pewnymi rozwiązaniami technologicznymi, które wpływają na specyfikę procesu usuwania zbędnego owłosienia i tym samym - na możliwe do uzyskania rezultaty.

młoda kobieta poddaje się depilacji laserowej twarzy

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat przygotowań do tych zabiegów, przebiegu terapii oraz związanych z nimi zaleceń i przeciwwskazań - odwiedź zakładki na stronie QCL poświęcone depilacji laserowej IPL+RF i depilacji laserowej SHR.