QCL

Depilacja laserowa IPL+RF - pewny sposób na pozbycie się zbędnych włosków

W dzisiejszych czasach znajdziemy wiele sposobów na usuwanie niechcianego owłosienia w różnych okolicach ciała. Część z tych metod nie wymaga nawet specjalnych technologii i możliwa jest do zastosowania również w warunkach domowych. Jednak nierzadko pozostawiają one wiele do życzenia, czy to w kwestii samej skuteczności, czy też w kategoriach komfortu przeprowadzania takich działań lub ich wpływu na nasz organizm. Dlatego w klinice QCL niezmiennie ogromną popularnością - zarówno wśród Pań, jak i Panów - cieszą się profesjonalne zabiegi redukcji zbędnego owłosienia. Zwłaszcza depilacja laserowa IPL+RF, której mocną stroną, oprócz bezpiecznego charakteru, są nie tylko wyraźne, satysfakcjonujące efekty, ale także ich trwałość.

kobieca depilacja laserowa okolic bikini

Na czym polega i jakie efekty zapewnia depilacja laserowa IPL+RF?

Profesjonalny zabieg depilacji laserowej (fotoepilacji) ma na celu trwałe usuwanie owłosienia. Jednak rozwiązanie IPL+RF (E-light) do osiągnięcia takiego efektu wykorzystuje połączone właściwości energii światła IPL oraz energii prądu RF (bipolarnej fali radiowej o częstotliwości 0,5-7 Mhz). A konkretnie zjawiska absorbcji i selektywnej fototermolizy, co jest możliwe dzięki użyciu nowoczesnej technologii Multi Light Plus. Kuracji poddaje się anageny, czyli włosy w fazie wzrostu, mające długość 2-3 mm. Podczas zabiegu wspomniane wyżej urządzenie wysyła światło, które jest pochłaniane przez ich melaninę. To barwnik nadający włosom kolor, zlokalizowany w strukturach mieszka włosowego. W przeciwieństwie do dawniejszej, typowej depilacji laserowej, chodzi jednak o emisję wiązki rozproszonych promieni o różnej długości. Skutkuje to ich wielokierunkowym działaniem oraz docieraniem na odmienną głębokość skóry. Ponadto, intensywność i skuteczność pracy lasera wspomaga korzystny wpływ fal radiowych, które dodatkowo rozgrzewają obszar zabiegowy, ułatwiając jego penetrację.

mężczyzna w klinice urody na depilacji laserowej pleców

Na drodze opisywanego działania dochodzi do przekształcenia energii w ciepło uszkadzające macierz włosa i niszczące jego elementy odpowiedzialne za wzrost. Depilacja laserowa IPL+RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty: jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30% owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90%. W dodatku kuracja ta ma charakter bezinwazyjny, gdyż nie uszkadza powierzchni ciała. Wiąże się też z poczuciem większego komfortu u osoby biorącej udział w zabiegu, niż ma to miejsce w przypadku typowej depilacji laserowej. Warto również wspomnieć o możliwości dokładnego ustawienia parametrów urządzenia (w oparciu o wcześniejszy wywiad kosmetologa, ocenę stanu skóry, rodzaju oraz fototypu włosa). Ponadto, depilację laserową IPL+RF przeprowadza się praktycznie we wszystkich obszarach ciała - nierzadko kilku podczas tej samej wizyty w klinice QCL.

młoda kobieta na zabiegu depilacji laserowej pach

Przebieg i czas trwania depilacji laserowej IPL+RF

Przeprowadzenie depilacji poprzedza dokładne oczyszczenie (demakijaż) obszaru, który zostanie poddany zabiegowi. Potem przychodzi moment nałożenia żelu do USG oraz odpowiedniego ustawienia parametrów urządzenia. Następnie, za pomocą tej technologii, wykonuje się naświetlanie. Po skończeniu tego procesu usuwa się resztki żelu i - dla złagodzenia ewentualnego zaczerwienienia czy lekkiego odczucia pieczenia - nakłada się na miejsce poddane kuracji preparat typu panthenol lub alantan. Jeśli chodzi o sam czas trwania depilacji laserowej IPL+RF, może on być różny, w zależności m.in. od rodzaju i rozległości obszaru zabiegowego. Zwykle jednak wynosi on od 15 do 30 minut.

piękne kobiece nogi po depilacji laserowej ipl rf

Depilacja laserowa IPL+RF - zalecenia, przeciwwskazania i ważne informacje

O zalecanej liczbie powtórzeń depilacji laserowej, przekładającej się na jak najlepsze efekty, decyduje wiele czynników (są one również przedmiotem wcześniejszego wywiadu kosmetologa). Zwykle jednak proponuje się serię 6-10 zabiegów, wykonywanych co 4-8 tygodni. Warto przy tym pamiętać, że zarówno dłuższe, jak i krótsze przerwy między kolejnymi wizytami w gabinecie potrafią niekorzystnie wpłynąć na skuteczność całej terapii. Należy też zaznaczyć, że żadna, współcześnie stosowna technologia nie gwarantuje w 100% usunięcia włosów na stałe. Wynika to z różnych kwestii - np. przyjmowanych suplementów powodujących porost włosów, przechodzonej terapii hormonalnej czy wręcz uwarunkowań genetycznych. Depilacja IPL+RF pozwala uzyskać trwałe efekty, jednak wymaga zabiegów przypominających (raz w roku). Ponadto, wysoka skuteczność tego rozwiązania nie obejmuje włosków jaśniejszych i najdelikatniejszych. Utrudnienie może również stanowić zbyt ciemna karnacja.

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej IPL+RF:

szczęśliwa kobieta po depilacji laserowej pach

Zalecenia po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej IPL+RF (odnośnie okolic ciała poddanych kuracji):

Depilacja laserowa IPL+RF wiąże się także z istotnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu. Kwestie w tym zakresie, jakie powinno się wziąć pod uwagę, to m.in.: