QCL

Depilacja laserowa SHR - jeszcze nowocześniej, skuteczniej i bardziej komfortowo!

Jednym z najczęstszych powodów, dla których wiele osób udaje się do kliniki medycyny estetycznej, jest potrzeba trwałego usunięcia zbędnego owłosienia. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się chociażby zabiegi depilacji laserowej. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne sposoby usuwania zbędnych włosków podlegają ciągłemu rozwojowi, przez co współcześnie oferują różne możliwości. Z pewnością na tym polu coraz większe uznanie zyskuje metoda SHR, która co prawda korzysta z technologii laserowej, jednak z drugiej strony jest zdecydowanie nową formą fotodepilacji. Sprawdź, dlaczego staje się coraz powszechniejsza, na czym polega i jakie dodatkowe korzyści oferuje!

Działanie, efekty i zalety depilacji laserowej SHR

Skrót SHR pochodzi o d nazwy Super Hair Removal i odnosi się do jednego z najnowocześniejszych sposobów na trwałą redukcję niechcianych włosków. Powstał on w wyniku połączenia działania znanej technologii laserowej z właściwościami, jakie wykazuje pulsujące światło. Rozwiązanie SHR wykorzystuje melaninę włosów, która umożliwia efektywniejsze przenikanie wysyłanych impulsów. Delikatne podgrzewanie obszaru poddawanego zabiegowi - wolniejsze i dłuższe, przy zastosowaniu nowoczesnej technologii In Motion - decyduje o jeszcze lepszym wnikaniu w skórę właściwą i skuteczniejszym usuwaniu mieszków włosowych. Warto podkreślić, że proces ten odbywa się w kontrolowany i bezpieczny sposób, co sprawia, że metoda SHR cieszy się rosnącym zainteresowaniem nie tylko z uwagi na długotrwałe efekty zabiegu, ale również komfort podczas jego wykonywania.

Na czym polega atrakcyjność depilacji laserowej SHR, oferowanej w klinice QCL? To z pewnością mniej bolesna, bardziej przyjazna forma usuwania zbędnego owłosienia. Dlatego chętnie decydują się na nią również osoby z delikatną, wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień w przypadku zastosowania innych metod. Depilacja SHR często polecana jest też przy uprawianiu różnego rodzaju sportów (np. kolarstwo, pływanie) bądź gdy występują zaburzenia hormonalne związane z obfitym owłosieniem (i uwzględnieniem takich problemów, jak wrastające włoski). A to nie wszystko. Technologia In Motion, wykorzystywana podczas zabiegu depilacji SHR, to przełom w zakresie usuwania jasnego owłosienia. Co więcej, pozwala na jego redukcję także w przypadku ciemniejszej karnacji.

Jak przebiega oraz ile trwa depilacja laserowa SHR?

Przed samym rozpoczęciem zabiegu przeprowadza się dokładne oczyszczenie (demakijaż) obszaru, który zostanie poddany depilacji SHR. Następnie nakłada się tym miejscu specjalny żel do USG i ustawia właściwe parametry urządzenia (dostosowane do warunków i potrzeb osoby, która zgłosiła się do gabinetu). Potem przystępuje się do naświetlania obszaru zabiegowego w celu pozbycia się włosków. Cały proces kończy usunięcie żelu do USG oraz nałożenie w danym miejscu preparatu typu panthenol czy alantan (w celu dodatkowego złagodzenia skóry). Depilacja laserowa SHR może być zastosowana na różnych partiach ciała. W zależności od wybranego obszaru, jeden zabieg może potrwać 15-30 minut.

Depilacja SHR - zalecenia i przeciwwskazania

W przypadku tego rodzaju depilacji, w zależności od indywidualnych uwarunkowań, zaleca się przeprowadzenie 6-10 zabiegów, które powinny oddzielać 4-8 tygodniowe przerwy. Należy pamiętać, że zarówno krótsze, jak i dłuższe odstępy czasu pomiędzy kolejnymi powtórzeniami mogą niekorzystnie wpłynąć na skuteczność całego cyklu.

Zaleca się również odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Przede wszystkim, trzeba uważać świeża opalenizna na skórze (w wyniku ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych czy też korzystania z samoopalaczy lub solarium). W takim przypadku najlepiej odczekać około 4-6 tygodni i dopiero wtedy udać się na wizytę w klinice. Ponadto, włoski poddawane zabiegowi powinny mieć długość około 2-3 mm. Nie należy również usuwać ich przed samą wizytą w klinice (za pomocą pęsety, wosku czy depilatora).

Po wykonaniu depilacji SHR zaleca się unikanie opalania przez okres 4 tygodni, a także stosowanie kremów z wysokim filtrem - SPF 30 lub 50 -zrezygnowanie z peelingów, używania kosmetyków na bazie alkoholu, korzystania z basenu, sauny i gorących kąpieli. Warto natomiast intensywnie nawilżać skórę w obszarze poddanym zabiegowi.

Istnieją również przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej SHR. Do nich zaliczają się m.in. takie przypadki, jak: