QCL

Endermologia LPG - pokochaj na nowo swoją sylwetkę!

Do gabinetu QCL zgłasza się wiele osób, które mają ten sam cel. Zależy im na zauważalnej poprawie wyglądu sylwetki swojego ciała. Istnieją różne metody, które służą osiągnięciu tego rezultatu. Zdecydowanie wśród nich dużą popularnością cieszy się endermologia LPG. Co o tym decyduje? Z pewnością jej wyraźna efektywność, szereg korzyści, jakie potrafi zaoferować, a także bezinwazyjny dla organizmu przebieg. W dodatku endermologię LPG można skutecznie zastosować na różnych partiach ciała, sukcesywnie modelując całą sylwetkę oraz nadając jej piękny, atrakcyjny i zdrowy wygląd.

Endermologia LPG - na czym polega zabieg i jakie efekty przynosi?

Wiele czynników odgrywa istotną rolę w zachowaniu szczupłej, atrakcyjnej sylwetki - np. odpowiednia dieta czy uprawianie aktywności fizycznej. I choć działania te pozostają niezbędne, zdarza się, że nie wystarczają do osiągnięcia zadowalających efektów. W uzyskaniu ich mogą zdecydowanie pomóc kuracje oferowane w klinice QCL - takie jak endermologia LPG.

Zalicza się do zabiegów ujędrniających i polega na mechanicznym masażu, podczas którego stosuje się specjalną, wytwarzającą podciśnienie głowicę, wyposażoną w elektronicznie sterowane rolki. Jak to działa? Odpowiednie przemieszczanie urządzenia po ciele w obszarze zabiegowym powoduje powstanie fałdki skóry, która - za sprawą wspomnianych rolek, poruszających się z inną prędkością i w różnych kierunkach - jest zwijana i rozwijana. W wyniku tego procesu następuje stymulacja fibroblastów do intensywniejszej produkcji kolagenu i elastyny, wzmocnienie tkanki łącznej, a także skuteczniejsze pozbywanie się z organizmu toksyn oraz produktów ubocznych przemiany materii.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, endermologia LPG może przynieść wiele korzyści. Za sprawą wymasowania i wydrenowania ciała, pomaga w wyszczupleniu i modelowaniu sylwetki oraz sprzyja poprawie jędrności skóry - także w obszarach opornych na inne działania, jak stosowanie diety czy uprawianie aktywności fizycznej. Ale redukcja obwodów miejsc poddawanych zabiegowi to nie wszystko. Endermologia LPG znakomicie sprawdza się w walce z cellulitem i rozstępami, spłyca i rozjaśnia wygląd blizn występujących w danym obszarze, zmniejsza obrzęki ciała, jego ogólne napięcie, a przy tym również poprawia metabolizm i krążenie krwi. Warto dodać, że zabieg ten nie tylko przynosi zauważalne rezultaty, ale też jest bezinwazyjny dla organizmu i może być zastosowany zarówno na całej sylwetce, jak i na poszczególnych jej partiach - takich jak plecy, ramiona, brzuch, uda, pośladki, bryczesy czy łydki. Często również zaleca się przeprowadzenie endermologii LPG przed czy po wykonaniu liposukcji chirurgicznej.

Czas trwania i przebieg endermologii LPG w QCL

Zabieg może być wykonywany na całym ciele bądź na wybranych partiach ciała. Dlatego także czas jego trwania potrafi być różny. W zależności od tego, na co się zdecydujesz, może on zająć 15 minut (w przypadku konkretnego obszaru zabiegowego) lub 35 minut (jeśli chodzi o całą sylwetkę).

Jak wygląda endermologia LPG w QCL? Przed rozpoczęciem zabiegu osoba zgłaszająca się do naszej kliniki zakłada specjalny, jednoczęściowy kostium, zapewniający komfort podczas trwania kuracji. Jego zadaniem jest zapobieganie zaciąganiu włosków i uczuciu szczypania skóry. Później przychodzi czas na dokładne rozmasowanie obszaru zabiegowego przy użyciu stosownego aparatu. Potem następuje drenaż ciała, a gdy ten dobiegnie końca, wystarczy już tylko przebrać się po wykonanej kuracji.

Endermologia LPG - przygotowania, zalecenia i przeciwwskazania

Zabieg endermologii LPG należy do tych, których najlepsze (głębsze i trwalsze) efekty uzyskuje się po odpowiednim cyklu powtórzeń. Zazwyczaj uzyskuje się je po minimum 10 wizytach w gabinecie. Dlatego zaleca się odbycie serii 10-20 zabiegów, z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu. Warto również co miesiąc powtarzać endermologię LPG dla podtrzymania uzyskanych rezultatów.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu? Przede wszystkim zaleca się przyjmowanie większej ilości płynów na kilka dni przed wizytą w naszej klinice. Natomiast po wykonaniu endermologii LPG powinno się zadbać o picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Istotne znaczenie dla efektów uzyskiwanych podczas zabiegów ma także stosowanie diety ubogiej w tłuszcze oraz aktywny tryb życia.

Należy też pamiętać o przeciwwskazaniach do przeprowadzenia endermologii LPG. Wśród nich są m.in.: