QCL

Kriolipoliza - mroźny sposób na piękne, szczupłe ciało!

Wielu osobom zależy na tym, by zadbać o swoją sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niekiedy okazuje się jednak, że właściwe nawyki żywieniowe i regularnie uprawiane ćwiczenia fizyczne to za mało, aby cieszyć się szczuplejszym ciałem. W takich okolicznościach warto skorzystać z rozwiązań wspierających osiągnięcie tego typu rezultatów. Nasza klinika również daje Ci takie możliwości! Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się kriolipoliza - nowoczesna, nieinwazyjna i przynosząca znakomite efekty metoda redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak działa kriolipoliza i co pozwala uzyskać?

Współcześnie liposukcja chirurgiczna to niejedyny sposób na skuteczne pozbywanie się uporczywego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Doskonale świadczą o tym dzisiejsze zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę. Na tym polu szczególne uznanie osób odwiedzających klinikę QCL zdobywa kriolipoliza. Skąd się wzięła jej nazwa? Zabieg opiera się na miejscowym schładzaniu adipocytów - komórek cechujących się wysoką zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych i przez to też wyjątkowo podatnych na niskie temperatury. Na skutek tego procesu ulegają one zjawisku lipolizy, czyli rozpadowi. Uwalniane z komórek tłuszczowych lipidy są przenoszone przez układ limfatyczny, a atipocydy sukcesywnie usuwane z organizmu.

Poza faktem, że kuracja ta przynosi zaskakująco wyraźne, postępujące efekty - stopniowe zmniejszanie obwodów w obszarach poddawanych zabiegowi przez okres od 2 do 6 tygodni - warto też podkreślić jej bezinwazyjny charakter. Kriolipoliza nie ingeruje bowiem w odporniejsze na niskie temperatury komórki o mniejszej zawartości tłuszczu. Co to oznacza? W wyniku przeprowadzanego „mrożenia” adipocytów dochodzi do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej bez szkody dla pozostałych narządów i tkanek (nerwów, mięśni czy skóry). Kriolipoliza łączy więc efektywność z bezpieczeństwem i wygodnym, bezbolesnym przebiegiem, przez co zyskała nawet miano „liposukcji niechirurgicznej”. Ponadto, kuracji można poddawać różne obszary ciała: okolice łydek, bryczesów, ud, pośladków, brzucha i talii czy też karku, ramion lub dolnych partii pleców.

Przebieg i czas trwania zabiegu kriolipolizy

Na początku kuracji kosmetolog dokonuje wywiadu z osobą zgłaszającą się do kliniki QCL i oceny grubości tkanki tłuszczowej w obszarze, który ma być poddany zabiegowi. Potem przychodzi moment na nałożenie w tym miejscu specjalnej membrany chroniącej przed efektem zamarzania. W dalszej kolejności następuje ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia, które później pracuje w trybie automatycznym. Warto wspomnieć, że po ukończonym zabiegu nie zachodzi konieczność nakładania preparatów pielęgnacyjnych. Ponadto, w zależności od konkretnego obszaru, jaki jest poddawany kriolipolizie, jedna kuracja może potrwać od 15 do 60 minut.

Kriolipoliza - zalecenia i przeciwwskazania

O komforcie związanym z kriolipolizą świadczy fakt, że po przeprowadzonym zabiegu nie jest konieczny okres rekonwalescencji. Ponadto, istnieje stosunkowo niedużo przeciwwskazań do wykonania takiej kuracji. Niemniej, jak w przypadku większości terapii, można wskazać pewne ograniczenia. Są to:

Choć efektywność terapii zależy od indywidualnych uwarunkowań, jak również późniejszych działań we własnym zakresie (uprawiania aktywności fizycznej, utrzymywania lekkostrawnej diety, picia przynajmniej około 2 litrów wody dziennie), w celu uzyskania lepszych rezultatów proponujemy serię 3 kuracji kriolipolizy, wykonywanych w odstępach czasu wynoszących 45 dni. Ponadto, powinno się stosować do konkretnych zaleceń. Po przeprowadzonej kriolipolizie należy właściwie nawilżać obszar poddany zabiegowi oraz zrezygnować z gorących kąpieli czy też z solarium lub sauny. Dodatkowo, korzystanie z innych terapii wyszczuplających powinno się odbywać dopiero po zakończeniu cyklu zabiegów kriolipolizy i związanych z nimi procesów odpowiedzialnych za usuwanie komórek tłuszczowych.