QCL

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa - jak wiele możesz zyskać dzięki tym kuracjom?

W dzisiejszych klinikach urody wiele zabiegów cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak mnóstwo osób udaje się do gabinetów takich jak QCL, ponieważ tam mogą one poddać się nowoczesnym, profesjonalnie przeprowadzanym terapiom z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej. Zwłaszcza kuracjom, które - z uwagi na ich wyjątkową skuteczność oraz szerokie zastosowanie - stały się szczególnie popularne. Do takich wszechstronnych rozwiązań z pewnością należy mezoterapia. Nasza klinika wykonuje ją w oparciu o dwie techniki zabiegowe: igłową oraz mikroigłową. Sprawdź, czym różnią się te metody, kiedy warto się na nie zdecydować i jakich rezultatów można się po nich spodziewać!

kobiecy zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy

Dlaczego mezoterapia zyskała tak dużą popularność?

Najogólniej mówiąc, działania dotyczące mezoterapii - zarówno igłowej, jak i mikroigłowej - polegają na podobnych zasadach. Jedną z kluczowych czynności, przeprowadzanych podczas tych kuracji, jest wykonywanie iniekcji w obszarze zabiegowym. Już sam proces tworzenia drobnych nakłuć wywołuje korzystne efekty - bowiem stymuluje skórę do wzmożonych procesów regeneracyjnych, a także poprawia krążenie. Przede wszystkim jednak profesjonalnie wykonane iniekcje umożliwiają głębsze oraz dokładniejsze wprowadzenie preparatów zawierających specjalne składniki aktywne. A to znowu zdecydowanie podwyższa skuteczność działania tych substancji.

kobieta i mezoterapia mikroigłowa w klinice urody

Mezoterapia pozwala więc, między innymi, uzyskać efekt odmłodzonej, głęboko odżywionej i zrewitalizowanej skóry. Między innymi, gdyż wachlarz korzyści, wynikających z poddania się tej kuracji, jest znacznie szerszy. Wszystko za sprawą wspomnianych preparatów - ampułek, koktajli - zawierających dobroczynne składniki aktywne. Rodzajów tego typu mieszanek, nierzadko o odmiennym działaniu, jest wiele, podobnie jak i rezultatów, które można dzięki nim osiągnąć. W połączeniu z faktem, że mezoterapię przeprowadza się na różnych partiach ciała (nawet w jego delikatnych obszarach, jak okolice oczu czy dłoni), otrzymujemy kurację będącą skuteczną odpowiedzią na wiele problemów dotyczących urody oraz oczekiwań osób zgłaszających się do kliniki medycyny estetycznej QCL.

Wystarczy wspomnieć, że takie zabiegi sprzyjają hamowaniu procesów starzeniowych, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, walce z rozstępami i cellulitem czy nawet łysieniem. Ponadto, umożliwiają modelowanie konturów twarzy, wyraźną poprawę jędrności skóry, a także przyczyniają się do zniwelowania nieestetycznych zmian, np. płytkich blizn lub przebarwień potrądzikowych i słonecznych. Jednym słowem, mezoterapia charakteryzuje się naprawdę wielokierunkowym działaniem. Trzeba jednak przyznać, że do uzyskania konkretnych celów stosuje się nieco odmienne rozwiązania z zakresu tej metody zabiegowej. Różnice te występują w przebiegu kuracji, zastosowaniu technologii oraz efektach, jakie chce się osiągnąć.

młoda kobieta poddaje się zabiegowi mezoterapii igłowej

Na czym polega mezoterapia igłowa w QCL?

Do przeprowadzenia mezoterapii za pomocą tej techniki zabiegowej wykorzystuje się strzykawkę i igłę. Służą one wykonaniu drobnych nakłuć w wybranym obszarze ciała, by następnie tą drogą wprowadzać tzw. depozyty preparatu. Iniekcje tego typu zwykle mają głębokość 3 mm, jednak jest to uzależnione od celu kuracji (np. jeśli chodzi o zastosowanie jej w związku z redukcją komórek tłuszczowych, nakłucia wykonuje się na poziomie 1-4 mm, w 5-milimetrowych odstępach od siebie). Natomiast co do wykorzystywanych w QCL preparatów, są to sterylne, specjalnie przygotowane ampułki lub koktajle ze składnikami aktywnymi (np. Cytocare 516 lub 532, Lipodren, StretchCare, HairCare). Można je podawać zarówno do skóry właściwej, jak i tkanki podskórnej. Czynność ta wiązałaby się z poczuciem dyskomfortu, dlatego podczas zabiegu stosuje się również znieczulenie miejscowe. Z drugiej strony jednak, pierwsze efekty mezoterapii igłowej są zauważalne już po jednej kuracji, a ponadto okres rekonwalescencji po wizycie w gabinecie jest stosunkowo krótki.

Opisywana terapia z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzana jest na wielu partiach ciała oraz z wykorzystaniem różnych preparatów. W zależności od wyborów w tych aspektach, pozwala na uzyskanie m.in. takich rezultatów, jak:

pistolet do mezoterapii igłowej nóg

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa w QCL?

To niechirurgiczna, bardzo precyzyjna kuracja z obszaru kosmetologii estetycznej. Stosowana jest w celu dokładnej rewitalizacji skóry oraz intensyfikacji jej naturalnych procesów regeneracyjnych. Odbywa się to za sprawą mechanicznej stymulacji, skutkującej wzmożoną odbudową włókien kolagenowych i elastyny. Chodzi o mikronakłucia przeprowadzane przy pomocy specjalnych urządzeń, takich jak stosowany w QCL Dermapen - nowoczesny aparat, przypominający kształtem długopis i wykorzystujący jednorazowe kartridże (każdy z nich ma posiada zestaw 9 lub 12 mikroigiełek). Działanie to nie tylko wywołuje efekt sprawniejszej odbudowy naskórka. Powstałe w jego wyniku mikrokanaliki pozwalają również na wprowadzenie konkretnych składników aktywnych, zawartych w użytych ampułkach. Głębokość nakłuć w przypadku tej kuracji jest oczywiście dostosowana do konkretnego obszaru zabiegowego i zamierzonych rezultatów (od 0,25 do 1 mm w okolicach twarzy, zaś w przypadku innych partii ciała - od 1 do 2,5 mm). Warto jednak podkreślić, że przy mezoterapii mikroigłowej nie zachodzi konieczność stosowania znieczulenia. Charakter zabiegu zapewnia również zauważalne efekty po pierwszej wizycie w klinice urody, a co więcej - nie wymaga rekonwalescencji.

urządzenie do mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapię mikroigłową poleca się zwłaszcza osobom z cerą wykazującą objawy starzenia się, a także potrzebującą dokładnego odżywienia i nawilżenia. Kuracja umożliwia osiągnięcie (w okolicach twarzy, szyi czy dekoltu) takich rezultatów, jak:

Z racji specyfiki działań podejmowanych podczas opisanych kuracji, przeprowadza się je z najwyższą dbałością o komfort i bezpieczeństwo osoby zgłaszającej się do kliniki QCL. Niemniej, zabiegi te wiążą się z istotnymi zaleceniami kosmetologa, a także z pewnymi przeciwwskazaniami. Aby dowiedzieć się więcej o tych kwestiach, przebiegu poszczególnych kuracji i możliwych do uzyskania efektach, odwiedź nasze strony poświęcone mezoterapii igłowej oraz mezoterapii mikroigłowej.