QCL

Oczyszczanie wodorowe - Twój hydro-sposób na piękną i młodą cerę!

Istnieją różne zabiegi oczyszczające, które cieszą się dużą popularnością. Trzeba jednak przyznać, że wśród nich prawdziwym, kosmetologicznym przebojem kliniki QCL okazały się kuracje z wykorzystaniem wodoru. I trudno się temu dziwić. Na oczyszczanie wodorowe mogą się zdecydować osoby w różnym wieku. Ponadto, kuracja jest odpowiednia dla wielu typów cery. I mimo bezinwazyjnego, bezbolesnego przebiegu, zapewnia ona świetne rezultaty - zarówno jako samodzielny zabieg, przywracający skórze gładkość oraz odświeżony, promienny wygląd, jak i przygotowujący do dalszych działań pielęgnacyjnych.

Działanie i efekty oczyszczania wodorowego

Kuracja polega na wykorzystaniu aktywnego wodoru - najlżejszego i najmniejszego pierwiastka, jaki występuje w naturze. Jego właściwości pozwalają na jeszcze głębszą i dokładniejszą penetrację skóry. Wprowadza się go w obszar zabiegowy za pomocą aplikowanej pod ciśnieniem strugi wody. W rezultacie dochodzi do złuszczenia oraz szczególnie skutecznego oczyszczenia warstwy rogowej naskórka. Ale to nie wszystko! Kuracja aktywuje proces neutralizacji wolnych rodników (na skutek wiązania ich z jonami wodoru, prowadzącego do powstania czystego tlenu oraz wody). Dlatego terapia ta, poza wyraźnym nawilżeniem i dotlenieniem skóry, oferuje również znakomite działanie przeciwstarzeniowe.

Oczyszczaniu wodorowemu, przeprowadzanemu w klinice QCL, towarzyszą także inne zalety. Zabieg może być stosowany nie tylko w przypadku cery z oznakami starzenia, ale również płytko unaczynionej, wrażliwej czy trądzikowej. Ponadto, zabieg wspomaga skuteczną odbudowę skóry narażonej na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, jest bezbolesny i bezinwazyjny dla organizmu, nie wymaga odbycia rekonwalescencji oraz stanowi znakomite uzupełnienie dla innych terapii kosmetologicznych. Warto też wspomnieć, że na oczyszczanie wodorowe możemy zdecydować się bez względu na to, jaka jest aktualnie pora roku. W dodatku zabieg trwający około 30-45 minut (w zależności od wybranego obszaru ciała) przeprowadza się nie tylko na skórze twarzy, ale i szyi oraz dekoltu.

Zalecenia i przeciwwskazania w przypadku oczyszczania wodorowego

Zalecenia dotyczące liczby zabiegów, podobnie jak częstotliwości ich wykonywania, zależą od oczekiwań osoby zgłaszającej się do naszej kliniki oraz wyjściowego stanu skóry. Najczęściej jednak proponujemy wykonanie serii 3-5 kuracji oczyszczania wodorowego, przeprowadzanych w odstępach czasu wynoszących 2-4 tygodnie. Dla podtrzymania uzyskanych efektów nawilżenia, oczyszczenia i regeneracji skóry zaleca się również późniejsze powtarzanie zabiegu raz w miesiącu.

Oczyszczanie wodorowe wiąże się ze stosunkowo niedużą liczbą zaleceń pozabiegowych oraz przeciwwskazań. O pewnych kwestiach trzeba jednak pamiętać. Po przeprowadzeniu kuracji (przez czas 48 godzin od momentu opuszczenia kliniki) powinno się zrezygnować z korzystania z basenu i sauny czy stosowania kosmetyki kolorowej. Choć zabieg można wykonywać o każdej porze roku, w okresie letnim należy również pamiętać o używaniu kosmetyków z filtrem UV.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia oczyszczania wodorowego, jakie należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do zabiegu, to: