QCL

Peeling kawitacyjny i węglowy - 2 świetne sposoby na solidną odnowę Twojej skóry

Bardzo często celem odwiedzin różnych osób w naszej klinice jest profesjonalna, kompleksowa i skuteczna rewitalizacja cery. Istnieje bowiem wiele aspektów niekorzystnie wpływających na jej kondycję. Wystarczy choćby wymienić negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych, właściwości danego typu cery lub dodatkowe, różnego typu problemy skórne. Dlatego osoby zgłaszające się do QCL tak chętnie wybierają zabiegi oczyszczające, zapewniające szereg korzystnych działań oraz przywracające zdrowy, piękny i promienny wygląd cery. Szczególną popularność w naszej klinice zyskały dwa zabiegi z tego zakresu - peeling kawitacyjny oraz peeling węglowy.

dłoń trzymająca urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Dlaczego warto zdecydować się na te peelingi?

Trzeba przyznać, że nasza cera nie ma łatwego życia. Nawet jeśli wydaje się nam, że stosownie i regularnie dbamy o nią we własnym zakresie. Wystarczy zdać sobie sprawę, jak wiele czynników (zewnętrznych i wewnętrznych), z którymi ma ona styczność na co dzień, potrafi negatywnie wpływać na jej stan. Mowa m.in. o warunkach pogodowych, zanieczyszczeniach powietrza, środkach myjących, zawierających niesprzyjające dla cery związki chemiczne, czy nawet niewłaściwej diecie. Do tego dochodzą liczne, niesprzyjające kondycji cery problemy - jak rozszerzone pory, nadmiar wydzielanego sebum - oraz poważniejsze zmiany skórne, np. trądzikowe lub w postaci przebarwień po stanach zapalnych. Na szczęście współczesna kosmetologia zna niejeden skuteczny sposób na przywrócenie cerze jej świetności. Dowodem tego są przeprowadzane w klinice QCL profesjonalne peelingi z zakresu zabiegów oczyszczających i pielęgnacyjnych twarzy. Co mają do zaoferowania i dlaczego cieszą się tak dużym uznaniem?

peeling kawitacyjny wykonywany u młodej kobiety

Zabiegi tego typu charakteryzują się szerokim i korzystnym działaniem, skutkującym efektem głębokiego, dokładnego oczyszczenia (m.in. z martwych komórek naskórka, nadmiaru sebum i zaskórników) oraz regeneracji skóry, która odzyskuje zdrowy, świeży wygląd. Dodajmy, że pierwsze zmiany na lepsze są zwykle zauważalne już po jednej wykonanej kuracji. Ale to nie wszystkie rezultaty, jakie przynosi stosowanie profesjonalnych peelingów w QCL. Opisywane kuracje mogą poprawiać krążenie w obszarze zabiegowym, ujednolicać koloryt skóry lub skutecznie zapobiegać pojawianiu się nowych stanów zapalnych. Peelingi te często okazują się znakomitym elementem wspomagającym terapie przeciwtrądzikowe. Ponadto, z uwagi na głębokie oczyszczenie, sprzyjają lepszemu wchłanianiu i działaniu dobroczynnych substancji aktywnych. Dlatego profesjonalne peelingi stanowią często znakomity wstęp do innych kuracji kosmetycznych, które - dzięki tym początkowym czynnościom - pozwalają osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

naświetlanie podczas peelingu węglowego

W tym zakresie wyróżniają się dwa zabiegi. Peeling kawitacyjny oraz peeling węglowy łączą takie kwestie, jak skuteczne, zauważalne oczyszczenie skóry i wspieranie procesów jej regeneracji. W zasadzie mogą być wykonywane o każdej porze roku, a także w różnych obszarach ciała: nie tylko w okolicach twarzy, ale np. szyi, dekoltu czy pleców. Istnieją jednak pewne istotne różnice w ich przebiegu i działaniu, dlatego warto je porównać.

Peeling kawitacyjny w QCL

Kuracja ta opiera się na odpowiednim wykorzystaniu ultradźwięków emitowanych przez specjalną szpatułkę. Poddanie ich działaniu zwilżonej skóry skutkuje powstawaniem drobnych pęcherzyków gazu w obszarze zabiegowym, których energia kinetyczna przyczynia się do rozbicia martwych komórek naskórka. Za sprawą zjawiska kawitacji kuracja ta umożliwia skuteczne oddziaływanie na głębszych warstwach naskórka, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych peelingów. W rezultacie prowadzi do bezpiecznego i efektywnego usunięcia martwych komórek i zalegających zrogowaciałości, zanieczyszczeń, toksyn oraz bakterii (m.in. odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe), a także nadmiaru sebum czy zaskórników - rozjaśniając cerę i przywracając jej gładkość. Skóra w obszarze zabiegowym podlega dokładnemu oczyszczeniu i regeneracji, zaś przez proces wymiany jonów, odbywający się podczas peelingu kawitacyjnego, staje się również dotleniona oraz przygotowana na lepszą absorpcję stosowanych preparatów (np. w ramach dalszych działań kosmetycznych). Oprócz tego, opisywana terapia usprawnia krążenie i metabolizm komórkowy skóry. Z zabiegu mogą skorzystać także osoby z cerą wrażliwą i naczyniową.

mężczyzna poddaje się zabiegowi peelingu kawitacyjnego twarzy

Peeling węglowy w QCL

Obecnie kurację tę traktuje się jako jedną z najefektywniejszych w zakresie zabiegów oczyszczających, regenerujących oraz odświeżających skórę. Do przeprowadzenia jej stosuje się specjalną maskę z węglem aktywnym, nakładaną na wybrane miejsce (w okolicach twarzy, dekoltu lub pleców). Ponadto, obszar zabiegowy naświetla się za pomocą wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q-Switch. Zestawienie wysokogatunkowych preparatów oraz odpowiedniej technologii pozwala osiągnąć wiele korzystnych rezultatów, takich jak dokładne oczyszczenie cery, normalizacja wydzielania sebum, zmniejszenie stanów zapalnych i zwężenie porów. Na skutek peelingu węglowego dochodzi do redukcji przebarwień pozapalnych, wyrównania kolorytu, a także następuje stymulacja komórek skóry do intensywniejszej regeneracji. Ten bezinwazyjny, całoroczny zabieg również pozwala na uzyskanie pierwszych efektów po jednej wizycie w gabinecie. W dodatku też sprzyja działaniom mającym na celu skuteczną walkę z trądzikiem.

młoda kobieta i peeling węglowy w klinice medycyny estetycznej

Interesują Cię opisane zabiegi? Odwiedź strony poświęcone peelingowi kawitacyjnemu oraz peelingowi węglowemu. Poznaj więcej szczegółów na temat przebiegu tych kuracji oczyszczających, a także dotyczących ich zaleceń i przeciwwskazań.