QCL

Fale radiowe (RF) - skutecznie modelujący, idealnie ujędrniający

Uzyskanie wymarzonej figury, przywrócenie ciału jędrności czy zachowanie młodego wyglądu potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Jednak mnóstwo osób zdążyło się już przekonać, że profesjonalna klinika QCL chętnie je podejmuje, skutecznie pomagając w spełnieniu tych potrzeb i osiągnięciu znakomitych rezultatów. A to dzięki wykonywanym w naszym gabinecie, nowoczesnym terapiom modelującym sylwetkę i ujędrniającym skórę. Takich jak szczególnie popularny, bezinwazyjny zabieg fal radiowych (RF), stosowany na różnych partiach ciała i przynoszący trwałe, różnorodne korzyści - lifting twarzy, redukcję cellulitu, spłycenie zmarszczek oraz wiele innych. Sprawdź, co jeszcze ma Tobie do zaoferowania!

fale radiowe rf na pośladki w gabinecie kosmetycznym

Fale Radiowe (RF) - na czym polega i co daje wykorzystanie ich w zabiegu?

Chociaż na drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki zabiegi kosmetyczne nie mogą zastąpić odpowiedniej, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia - zdarza się, że wspomniane działania pozostają niewystarczające. Podobnie bywa w przypadku troski o młody, świeży wygląd skóry. Dla takich sytuacji powstały nowoczesne kuracje ujędrniające, modelujące sylwetkę, a także redukujące zmiany będące wynikiem procesów starzeniowych. Szczególną efektywność w tym zakresie wykazuje zabieg fal radiowych (RF) - od ang. Radio Frequency - zwany również radiofrekwencją. A cieszy się tym większym uznaniem, że oferuje mnóstwo znakomitych efektów, otrzymywanych w różnych obszarach ciała. Pozytywnemu działaniu fal radiowych można poddać zarówno twarz, szyję oraz dekolt, jak i biust, talię, brzuch, uda, pośladki, ramiona czy nogi.

kobiecy zabieg fal radiowych rf - lifting twarzy i szyi

Na czym jednak polega zabieg fal radiowych (RF)? W ramach tej kuracji wykorzystuje się specjalistyczne urządzenie, wyposażone w głowicę emitującą fale elektromagnetyczne (należące do najniższych częstotliwości ze spectrum promieniowania elektromagnetycznego). Podczas masażu wybranych partii ciała, wykonywanego przy użyciu wspomnianej technologii, następuje szereg korzystnych procesów. Fale radiowe oddziałują na skórę właściwą, mobilizując jej komórki (fibroblasty) do regeneracji istniejących i tworzenia nowych włókien kolagenowych. Właściwości zabiegu wspomagają metabolizm w tkankach, a także stymulują układ krwionośny oraz limfatyczny.

Profesjonalnie przeprowadzona kuracja z użyciem fal radiowych przynosi takie efekty, jak poprawa napięcia mięśni i skóry. Ale nie tylko. Polepsza również jakość skóry i zwiększa jej gęstość, dzięki czemu staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Zabieg ten przyczynia się też do spłycenia drobnych zmarszczek oraz pomaga w walce z cellulitem. Wyraźnie redukuje cienie pod oczami i zwiotczenia skóry, hamując jej starzenie się. Ponadto, pozwala na zmniejszenie tkanki tłuszczowej, lifting twarzy, szyi i dekoltu oraz - w przypadku piersi - uzyskanie efektu push-up. Kuracja może być nawet wykorzystana w celu podniesienia podbródka i owalu twarzy.

kobieta na zabiegu fal radiowych rf na pośladki

Co jeszcze wpływa na ogromną popularność zabiegu fal radiowych (RF) w gabinecie QCL? Poza szerokim zastosowaniem kuracji oraz różnorodnych korzyściach, jakie ona zapewnia, warto też wspomnieć o jej bezinwazyjnym charakterze. Wykorzystywane w zabiegu fale radiowe - absorbowane przez komórki skóry - nie wykazują negatywnego wpływu na inne struktury (nie niszczą ich, nie następuje poparzenie naskórka). A przy tym są skuteczne, wywołują miłe uczucie ciepła podczas zabiegu i zapewniają długotrwałe efekty.

zabieg fal radiowych rf na brzuch

Jak przebiega oraz ile trwa zabieg fal radiowych (RF)?

Kuracja radiofrekwencji wykonywana w klinice QCL ma bezinwazyjny przebieg, któremu towarzyszy przyjemne uczucie ciepła. Cały proces rozpoczyna dokładne oczyszczenie skóry w obszarze zabiegowym. Następnie przychodzi moment na nałożenie specjalnego żelu USG. Potem przeprowadza się masaż wybranych do zabiegu partii ciała za pomocą specjalnej głowicy RF, emitującej fale elektromagnetyczne. Po wykonaniu tego działania dochodzi do ponownego oczyszczenia skóry. Na zakończenie kuracji, na skórę w obszarze zabiegowym nakłada się odpowiedni krem. Czas trwania jednego zabiegu fal radiowych (RF) jest zależny od partii ciała, na jakich jest wykonywany. Może on wynieść od 30 do 60 minut.

zabieg fal radiowych rf ramion w klinice urody

Zalecenia i przeciwwskazania związane z zabiegiem fal radiowych (RF)

W przypadku fal radiowych (RF), dla uzyskania najlepszych i długotrwałych efektów, zalecamy wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów (w zależności od konkretnego przypadku), powtarzanych co 10-14 dni. Ponadto, wiele osób decyduje się powtórzyć terapię - raz na pół roku bądź raz na rok - aby podtrzymać znakomite, osiągnięte dotąd rezultaty kuracji.

Przed każdą wizytą w gabinecie QCL, na którą został zaplanowany zabieg fal radiowych (RF), odradzamy opalania skóry, by uniknąć jej podrażnienia. Jeśli chodzi o zalecenia po przeprowadzeniu kuracji - obszar ciała poddawany terapii powinno się intensywnie nawilżać. Dodatkowo, należy unikać wizyt w saunie oraz korzystania ze zbyt zimnej lub zbyt gorącej wody.

kobieta na zabiegu fal radiowych rf - lifting twarzy

Tak jak wiele innych terapii, wykonywanych w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, tak i kuracja z udziałem fal radiowych (RF) wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu. W tym przypadku jest to zwłaszcza: