QCL

Osocze bogatopłytkowe PRP - sposób na piękny wygląd drzemie w Tobie!

Wiele osób zgłaszających się do profesjonalnych klinik urody zwraca szczególną uwagę na bezpieczny dla organizmu charakter zabiegu. Tymczasem dzisiejsze kuracje z dziedziny medycyny estetycznej, wykonywane w oparciu o nowoczesne rozwiązania, oferują zaskakującą wręcz efektywność przy jednoczesnym zachowaniu tego typu komfortu. Podobnie jest w przypadku terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, przeprowadzanej również w QCL. Jej wyjątkowość polega na zastosowaniu zaawansowanej aparatury oraz naturalnych składników, pochodzących z… organizmu osoby poddającej się kuracji!

Co daje i w jaki sposób działa kuracja z osoczem bogatopłytkowym PRP?

Zabieg ten doczekał się różnych nazw, takich jak mezoterapia osoczem czy wampirzy lifting. Wszystkie jednak oznaczają innowacyjną metodę z zakresu medycyny estetycznej, która oferuje wiele korzystnych efektów. Osocze bogatopłytkowe przyczynia się do poprawy mikrokrążenia, intensywniejszej, komórkowej odnowy biologicznej, produkcji nowych włókien kolagenowych, elastyny oraz sieci naczyń krwionośnych. W jaki sposób?

Kluczowy jest tu biokompatybilny preparat PRP (z ang. Platelet Rich Plasma), uzyskiwany z krwi pobranej od osoby biorącej udział w zabiegu. Otrzymuje się go podczas procesu odwirowywania, skutkującego oddzieleniem się osocza i płytek krwi od reszty elementów morfotycznych. Pierwsze z wymienionych zawierają czynniki wzrostu, których odpowiednie wykorzystanie przynosi wiele dobroczynnych rezultatów. Osocze bogatopłytkowe, wprowadzane w obszar zabiegowy za pomocą iniekcji, pozwala na znaczącą regenerację skóry, przyczyniając się do poprawy jej gęstości, jędrności i elastyczności oraz pozytywnie wpływając na jej koloryt i nadając jej młodszy wygląd. Wampirzy lifting jest więc znakomitym zabiegiem w ramach terapii przeciwstarzeniowej. Ponadto, kuracja ta wzmacnia również włosy i zapobiega ich wypadaniu. Warto też podkreślić, że w przypadku osocza bogatopłytkowego PRP - z racji pochodzenia pozyskanego i wykorzystywanego preparatu - nie ma obaw co do możliwości wystąpienia reakcji alergicznych. Zabieg można przeprowadzić na różnych partiach ciała: w obszarze twarzy, szyi, dekoltu czy też skóry głowy lub dłoni.

Jak wygląda oraz ile trwa zabieg osocza bogatopłytkowego PRP?

Podczas kuracji przeprowadza się iniekcje w oparciu o technikę mezoterapii lub metodę kaniulową, czyli liniowe podawanie preparatu, które stale zyskuje na popularności. Wynika to z faktu, że drugi sposób zapewnia większy komfort w trakcie zabiegu, z uwagi na mniejszą liczbę nakłuć. Skutkuje to mniejszym ryzykiem wystąpienia ewentualnych siniaków oraz przyspieszeniem procesu regeneracji skóry.

Jaki przebieg ma kuracja z osoczem bogatopłytkowym? Rozpoczyna ją znieczulenie okolic poddawanych zabiegowi. Później następuje pobranie krwi od osoby biorącej udział w terapii. Po odwirowaniu pozyskanego materiału i odseparowaniu osocza bogatopłytkowego, przystępuje się do wprowadzania otrzymanego preparatu na drodze iniekcji (dokonywanych w ramach jednej ze wspomnianych wyżej metod). Zabieg kończy nałożenie specjalnej maski ze srebrem koloidalnym. Jedna kuracja z udziałem osocza bogatopłytkowego PRP trwa około 75-90 minut.

Osocze bogatopłytkowe PRP - zalecenia i przeciwwskazania

Zazwyczaj w klinice QCL zaleca się przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów osocza bogatopłytkowego, oddzielonych przerwami wynoszącymi od 1 do 3 miesięcy. Jednak ostatecznie liczbę wykonywanych kuracji dostosowuje się indywidualnie, zarówno do potrzeb osoby biorącej udział w terapii, jak i wieku biologicznego skóry.

Konieczne jest, aby do zabiegu przystąpić na czczo. Jeśli kuracja ma być wykonywana w obszarze skóry głowy, należy umyć i wysuszyć włosy bezpośrednio przed wizytą w klinice, a także zrezygnować ze środków do stylizacji fryzury. Powinno się również przestrzegać konkretnych zaleceń pozabiegowych, takich jak:

Zanim jednak podejdzie się do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym PRP, należy zwrócić uwagę, czy nie występują istotne przeszkody do przeprowadzenia takiej terapii. Wśród ważnych przeciwwskazań należy wyszczególnić: