QCL

Mezoterapia igłowa - znakomity zabieg nie tylko na starzenie się skóry!

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele profesjonalnych i nowoczesnych metod, które przynoszą rewelacyjne efekty w zakresie pielęgnacji urody. Osoby odwiedzające klinikę QCL również mogą z nich skorzystać! Jedną z takich kuracji, zdobywającą ogromne zainteresowanie, jest mezoterapia igłowa, co wynika z jej szerokiego zastosowania. W zależności bowiem od podjętych w ramach zabiegu działań i zastosowanych ampułek, niesie za sobą szereg atrakcyjnych efektów, związanych nie tylko z przeciwdziałaniem procesom starzeniowym.

W jaki sposób działa mezoterapia igłowa i jakie oferuje rezultaty?

Zabieg opiera się na wprowadzaniu „depozytów preparatu” w głąb skóry przy użyciu strzykawki oraz igły. Już samo to działanie sprzyja stymulacji metabolizmu komórkowego i poprawie mikrokrążenia. Jednak o atrakcyjności mezoterapii igłowej, poza jej efektywnością, decyduje także wielokierunkowy charakter kuracji. Duża w tym zasługa ampułek ze składnikami aktywnymi, jakie zostaną dobrane podczas zabiegu. Dlatego iniekcje wykonywane podczas terapii sprawdzają się nie tylko w ramach spowalniania procesów starzeniowych i redukcji powstałych na ich skutek zmian, takich jak zmarszczki. Kuracja sprzyja także niwelowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu czy rozstępów, lepszemu nawilżeniu i odżywieniu skóry oraz wyrównaniu jej kolorytu, a nawet walce z efektem wypadających włosów. Należy dodać, że mezoterapię igłową można stosować na różnych partiach ciała, zaś jej rezultaty są zauważalne już po pierwszym zabiegu.

Klinika QCL oferuje przeprowadzenie kuracji z wykorzystaniem różnych ampułek. Oto kilka wybranych preparatów oraz ich właściwości:

Skontaktuj się z kosmetologami kliniki QCL - dowiesz się, jakie jeszcze ampułki stosujemy przy mezoterapii igłowej oraz co może Ci zaoferować użycie tych preparatów!

Mezoterapia igłowa - jak przebiega oraz ile trwa kuracja?

Poza dokładnym wywiadem kosmetologa z osobą zgłaszającą się do kliniki QCL, zabieg otwiera precyzyjne oczyszczenie skóry, a także zastosowanie znieczulenia w obszarze poddawanym kuracji. Później przychodzi moment na dobranie odpowiedniego preparatu, dostosowanego do celu, jaki chcemy uzyskać. Następnie przeprowadza się dezynfekcję okolic objętych zabiegiem, a potem iniekcje wprowadzające wskazany koktajl. Zabieg kończy nałożenie specjalnej maski z koloidalnym srebrem. Czas trwania jednej kuracji mezoterapii igłowej zależy od różnych czynników, takich jak partie ciała, w jaki jest przeprowadzana. W przypadku twarzy zabieg zajmuje około 75 minut, zaś jeśli chodzi o iniekcje wyszczuplające - około 30 minut.

Zalecenia i przeciwwskazania dotyczące mezoterapii igłowej

Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów terapii, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów, oddzielonych 3-4 tygodniami przerwy (w przypadku skóry głowy odstępy czasu powinny wynosić 2-3 tygodnie). W celu utrzymania osiągniętych efektów można również powtarzać serię zabiegów ran na pół roku bądź raz na rok.

Jeżeli kuracja ma być przeprowadzona na skórze głowy, należy bezpośrednio przed nią umyć i dokładnie wysuszyć włosy.

Z uwagi na wykonywane iniekcje, mezoterapia igłowa wiąże się też z ważnymi zaleceniami pozabiegowymi. W dniu przeprowadzonej kuracji powinno się jak najbardziej unikać skupisk bakterii. Należy również zrezygnować z makijażu na czas 48 godzin od wykonania mezoterapii igłowej, a także z ekspozycji na promienie słoneczne do momentu całkowitego zagojenia się skóry. Powinno się także unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz korzystania z basenu i sauny. Aby złagodzić efekt zaczerwienienia pozabiegowego, można sięgnąć po preparaty na bazie panthenolu lub z aloesem. Natomiast powinno się w tym czasie zrezygnować ze środków posiadających w swoim składzie tłuszcze i substancje podrażniające (np. kosmetyki zawierające kwasy).

W przypadku mezoterapii igłowej istnieją też przeciwwskazania do wykonania kuracji. Powinno się zwrócić szczególną uwagę m.in. na takie kwestie, jak: