QCL

Mezoterapia mikroigłowa - niech Twoja skóra poczuje regenerującą moc!

Niejeden zabieg, oferowany we współczesnych klinikach urody, sprzyja regeneracji skóry. Jednak w celu jej solidnej odbudowy wiele osób sięga po najnowocześniejsze rozwiązania, zapewniające szereg działań rewitalizujących. Dotyczy to również gabinetu QCL i zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Ta niechirurgiczna metoda - ze względu na szczególną skuteczność w walce z różnymi problemami skórnymi i oznakami procesów starzeniowych - stała się prawdziwym hitem wśród odwiedzających naszą klinikę. Mezoterapia mikroigłowa potrafi dosłownie tchnąć nowe życie w Twoją cerę, redukując przy tym m.in. zmarszczki czy zmiany potrądzikowe. Z drugiej strony, wspomniana kuracja nierzadko wspiera niwelowanie efektu „skórki pomarańczowej”. Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania ten zabieg i dlaczego cieszy się ogromnym uznaniem!

kobieca mezoterapia mikroigłowa w gabinecie medycyny estetycznej

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa i jakie przynosi korzyści?

Mezoterapia mikroigłowa to nowoczesna, niechirurgiczna kuracja, należąca do grupy zabiegów kosmetologii estetycznej. Profesjonalnie przeprowadzana skutkuje dokładną rewitalizacją i wyraźną poprawą kondycji skóry. W dodatku intensyfikuje jej naturalne procesy regeneracyjne. Dochodzi do tego za sprawą licznych mikronakłuć, wykonywanych w obszarze zabiegowym przy użyciu unikalnej technologii Derma Pen. To aparat przypominający wyglądem długopis i wykorzystujący jednorazowe kartridże z zestawem 9 bądź 12 sterylnych, niezwykle małych igiełek. Już sama ta czynność przynosi znakomite korzyści, w postaci mechanicznej stymulacji odbudowy oraz produkcji elastyny i włókien kolagenowych. Ale to nie wszystko. Mikrokanaliki powstałe na skutek opisanego działania służą też wprowadzeniu do głębszych warstw naskórka specjalnych koktajli, zawierających dobroczynne składniki aktywne. Natychmiastowy i precyzyjny transport tych substancji przyczynia się do jeszcze skuteczniejszych i trwalszych efektów terapii.

kosmetolog trzyma derma-pen do mezoterapii mikroigłowej

Te efekty zaś mogą być różne, w zależności od preferencji danej osoby i celu kuracji, występujących problemów skórnych, głębokości i częstotliwości wykonywanych nakłuć oraz doboru wykorzystywanych ampułek. Mezoterapia mikroigłowa poprawia kondycję cery potrzebującej odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Sprzyja redukowaniu objawów starzenia, płytkich blizn, zmian potrądzikowych czy przebarwień powstałych na skutek działania słońca. Pomaga w niwelowaniu statycznych i mimicznych zmarszczek, modelowaniu konturów twarzy, rozświetleniu cery, ograniczeniu wydzielania sebum i lepszym przyswajaniu preparatów kosmetycznych. Niezwykle korzystnie wpływa na jędrność oraz elastyczność skóry - i to nie tylko twarzy. Mezoterapię mikroigłową z powodzeniem stosuje się też w okolicach szyi lub dekoltu. Co więcej, opisywaną kurację wykorzystuje się również do walki z cellulitem. Warto też nadmienić, że perforacja naskórka zachodzi w ściśle kontrolowany i bezpieczny sposób, nie wymagający stosowania znieczulenia miejscowego. A już jedna wizyta w gabinecie QCL na mezoterapii mikroigłowej potrafi przynieść pierwsze zauważalne rezultaty.

mezoterapia mikroigłowa - urządzenie dermapen

Jak wygląda oraz ile trwa przebieg mezoterapii mikroigłowej?

Kurację rozpoczyna dokładne oczyszczenie skóry w obszarze zabiegowym oraz nałożenie ampułki wykazującej konkretne właściwości. Potem dochodzi do wprowadzenia preparatu w głębsze warstwy naskórka za pomocą urządzenia Derma Pen. Jeśli chodzi o same mikronakłucia, ich zasięg może być różny i regulowany, w zależności od założonego celu, odczuć osoby biorącej udział w terapii oraz miejsca poddawanego kuracji. Zwykle w okolicach twarzy wynosi ona od 0,25 do 1 mm, podczas gdy w innych obszarach ciała - od 1 do 2,5 mm. Po przeprowadzeniu tej czynności pozostawia się resztę preparatu, aby się wchłonął. W końcowej fazie mezoterapii mikroigłowej istnieje możliwość nałożenia na skórę specjalnej maski, łagodzącej zaczerwienienie (które jest naturalne dla tego rodzaju kuracji - powstaje ono w wyniku kontrolowanych mikrourazów, intensyfikujących procesy regeneracji). Czas trwania jednego zabiegu to od ok. 45 do ok. 75 minut.

młoda kobieta w salonie urody na mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia mikroigłowa - zalecenia i przeciwwskazania

Naturalnie w przypadku takich zabiegów, jak mezoterapia mikroigłowa, liczbę powtórzeń kuracji oraz ich częstotliwość ustala się indywidualnie, w oparciu o wywiad kosmetologa z osobą zgłaszającą się do gabinetu QCL. Zazwyczaj jednak zdecydowanie lepsze efekty terapii zauważa się po serii 3-4 spotkań w klinice, odbywających się w odstępach czasu wynoszących 3-4 tygodnie. Po ukończeniu serii z pewnością warto zdecydować się na taki zabieg co pół roku, dla podtrzymania uzyskanych rezultatów. Mezoterapia mikroigłowa świetnie się nadaje bowiem jako kuracja profilaktyczna, a także jednorazowe działanie pielęgnacyjne, poprawiające ogólny stan skóry (w wieku około 25-30 lat).

młody mężczyzna podczas mezoterapii mikroigłowej twarzy

Choć opisywana metoda jest bezpieczna, stosowana przy użyciu sterylnych elementów oraz pozwalająca stosunkowo szybko powrócić do swoich codziennych zadań, to jednak wiąże się z pewnymi zaleceniami. Skóra w obszarze zabiegowym wymaga po wizycie w gabinecie odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. Dotyczy to zwłaszcza wykonywania mezoterapii mikroigłowej w cieplejszych okresach roku, gdyż ważne jest zabezpieczanie tego miejsca przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. W takich sytuacjach najlepiej zarówno przed, jak i po przeprowadzonej kuracji stosować kosmetyki z właściwą fotoprotekcją.

Należy też wziąć pod uwagę istotne przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. W przypadku tego rodzaju kuracji są to m.in.: