Istnieją zabiegi, których popularność bierze się zarówno z wyjątkowej skuteczności tych rozwiązań, jak i z możliwości wykorzystania ich na różne sposoby. Przykład? Dogłębnie oczyszczający peeling kawitacyjny, należący do najczęściej wybieranych kuracji w klinice QCL. Mnóstwo osób o odmiennych typach skóry decyduje się właśnie na tę bezinwazyjną metodę. Jedni traktują peeling kawitacyjny jako samodzielny zabieg, dający szybki efekt wyraźnego odświeżenia cery, inni zaś powtarzają go, nierzadko w ramach szerszej terapii pielęgnacyjnej, co pozwala uzyskać jeszcze lepsze i trwalsze rezultaty. Z pewnością jest niemało powodów, dla których warto zapoznać się bliżej z tą kuracją i wypróbować jej działanie na własnej skórze.
Peeling kawitacyjny opiera się na działaniu ultradźwięków, emitowanych przy użyciu specjalnej szpatułki. Zastosowanie ich na wilgotnej skórze obszaru zabiegowego prowadzi do powstawania pęcherzyków gazu, których energia kinetyczna umożliwia rozbicie martwych komórek naskórka. Zachodzące w trakcie kuracji zjawisko kawitacji skutkuje dobroczynnym oddziaływaniem również na głębsze warstwy naskórka, a co za tym idzie - dokładniejszym oczyszczeniem, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych peelingów manualnych. Warto wspomnieć, że działaniu kuracji poddaje się nie tylko twarz, ale i okolice szyi, dekoltu czy nawet pleców.
Czynności wykonywane w ramach tego zabiegu znakomicie sprzyjają usuwaniu zanieczyszczeń skóry - m.in. martwych komórek, sebum, zaskórników, zalegających zrogowaciałości naskórka, toksyn oraz bakterii (także tych przyczyniających się do powstawania uporczywych zmian trądzikowych). Przy tym zapobiegają pojawianiu się stanów zapalnych, jednocześnie wpływając na poprawę krążenia i metabolizmu komórkowego skóry. Dodatkowo, podczas peelingu kawitacyjnego dochodzi do procesu wymiany jonów. Wszystko to sprawia, że skóra staje się lepiej dotleniona oraz dokładnie oczyszczona i wypielęgnowana - bez skutków ubocznych. A to nie wszystko! Kuracja jest odpowiednia dla różnych typów cery (także dla wrażliwej i naczynkowej), zaś pierwsze efekty gładszej, rozjaśnionej skóry są widoczne nawet po jednej wizycie w gabinecie. Z drugiej strony, peeling kawitacyjny świetnie nadaje się jako wstęp do dalszych działań kosmetycznych, ponieważ - poprawiając w znacznym stopniu przepuszczalność błon komórkowych - zdecydowanie wspomaga wchłanianie dobroczynnych składników aktywnych. Dlatego kurację tę można z powodzeniem łączyć z innymi zabiegami (np. eksfoliacją kwasami).
Kurację rozpoczyna wstępne oczyszczenie skóry oraz zwilżenie jej powierzchni w obszarze poddawanym zabiegowi. Następnie dochodzi do użycia specjalnej, nowoczesnej szpatułki, emitującej ultradźwięki. Po tym procesie przychodzi moment aplikacji odpowiedniego kremu. Ze względu na specyfikę i właściwości peelingu kawitacyjnego, po przeprowadzeniu zabiegu oferujemy również nałożenie maski algowej lub kremowej, sprzyjających niwelowaniu ewentualnego zaczerwienienia skóry oraz dostarczających jej dodatkowych, dobroczynnych składników aktywnych. W zależności od wybranych rozwiązań oraz rozległości obszaru poddawanego kuracji, wizyta w gabinecie może potrwać od 30 do 60 minut.
Pierwsze efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne nawet po wykonaniu jednej kuracji. Zwykle jednak zaleca się powtarzanie kuracji - co 3-4 tygodnie - dla uzyskania lepszych i długotrwałych rezultatów pielęgnacyjnych. Dokładniejsza liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania ustalane są indywidualnie z każdą osobą zgłaszającą się do kliniki QCL. Jeśli chodzi o przygotowanie do kuracji, nie wymaga się w tej kwestii podejmowania specjalnych kroków. Trzeba natomiast pamiętać o odłożeniu innych zabiegów złuszczających minimum na tydzień przed planowanym przeprowadzeniem peelingu kawitacyjnego. Zaś po jego wykonaniu, przez okres 24 godzin, należy unikać ekspozycji na działanie promieni słonecznych oraz zrezygnować zarówno z makijażu, jak i basenu, solarium czy sauny.
Jak w przypadku większości kuracji, wykonywanych w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, peeling kawitacyjny posiada pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na: