Zabiegi oczyszczające niezaprzeczalnie zaliczają się do jednych z najczęściej wybieranych w klinice QCL. Jest tak, ponieważ tego typu kuracje potrafią zaoferować wiele korzystnych działań. Chodzi nie tylko o dokładne oczyszczenie cery, ale również jej odświeżenie, regenerację czy nawet redukcję nieestetycznych skutków różnych zmian skórnych. Kuracją, która ma niejedno do zaoferowania w tym zakresie, jest peeling węglowy - tym bardziej. Łącząc w sobie zastosowanie nowoczesnej technologii i wysokiej klasy środków kosmetycznych, zapewnia znakomite rezultaty, widoczne już po pierwszym zabiegu!
Mnóstwo osób odwiedzających klinikę QCL chętnie decyduje się na peeling węglowy. To obecnie bowiem jedna z najefektywniejszych terapii oczyszczających, regenerujących i odświeżających cerę. Szeroki zakres działania zabiegu zapewnia takie rezultaty, jak unormowanie procesu wydzielania sebum, zwężenie porów, stymulacja komórek skóry do intensywniejszej regeneracji, zmniejszenie stanów zapalnych i redukcja związanych z nimi przebarwień, skutkująca ujednoliceniem kolorytu. Dlatego peeling węglowy okazuje się znakomitym elementem terapii wspierającej leczenie trądziku. A co więcej, z powodzeniem może być zastosowany również na skórze w okolicach dekoltu bądź pleców.
Na czym polega taka kuracja? Wybrany obszar zabiegowy jest poddawany naświetlaniu za pomocą wysokoenergetycznego lasera, który emituje światło o długości fali 1064 nm. Oprócz tego - jak sama nazwa kuracji wskazuje - bierze w niej udział także specjalna, nakładana maska na bazie węgla aktywnego. To właśnie dzięki połączeniu zaawansowanej aparatury zabiegowej i nowoczesnych, starannie wybranych preparatów kosmetycznych udaje się uzyskać świetny efekt oczyszczenia skóry, nadający jej świeży oraz zdrowszy wygląd. Warto dodać, że już pierwsze wykonanie peelingu węglowego dostarcza widocznych efektów, a sama kuracja jest bezinwazyjna i możliwa do wykonania o każdej porze roku.
W klinice QCL laserowy peeling węglowy naturalnie rozpoczyna się dokładnym demakijażem ust i oczu przy użyciu kojąco-łagodzącego płynu micelarnego. Oprócz tego oczyszcza się skórę w obszarze zabiegowym za pomocą mleczka satynowego. Dopiero wtedy, gdy etap ten zostanie ukończony, następuje aplikacja maski z węglem aktywnym. W dalszej kolejności wykonuje się naświetlanie wybranych miejsc ciała promieniem lasera neodymowo-yagowego. Po tych działaniach przychodzi moment na nałożenie odpowiedniego kremu, dostosowanego do danego rodzaju skóry. Czas trwania jednego peelingu węglowego będzie z pewnością uzależniony od rozległości obszaru poddawanego zabiegowi. Należy jednak wziąć pod uwagę, że może on wynieść około 60 minut.
Dla osiągnięcia lepszych i trwalszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 3-6 powtórzeń peelingu węglowego. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępach czasu wynoszących 3 tygodnie. Należy zaznaczyć, że zarówno wydłużenie, jak i skrócenie tych przerw może niekorzystnie wpłynąć na skuteczność całej terapii.
Warto też zastosować się do następujących zaleceń pozabiegowych:
Choć kuracja ta jest bezinwazyjna i można ją wykonywać o każdej porze roku, także ona wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Wśród istotnych przeszkód do przeprowadzenia peelingu węglowego znajdują się m.in.: